...:::BEPA Tarım ve Yem Sanayii:::...
        

Sık Kullanılanlara Ekle           Ana Sayfam Yap

...:::BEPA Tarım ve Yem Sanayii:::...
 
Ana Sayfa
Hakkımızda
Ürünlerimiz
TarımBorsaları
Haberler
Basında BEPA
Duyurular
Mesaj Yollayın
İletişim
...:::BEPA Tarım ve Yem Sanayii:::...
Aktif  
Bugün 11
Toplam 150774

 IP'niz | 54.198.134.104

sitemizi ziyaretiniz

 

...:::BEPA Tarım ve Yem Sanayii:::...

LPGHABER.COM

Haber Linki : http://www.lpghaber.com/Nevsehir-Ozel-Organize-Sanayi-Bolgesi-Gelisiyor--haberi-122898.html

 

 

Nevşehir Özel Organize Sanayi Bölgesi Gelişiyor

25.09.2008 00:46

     Nevşehir'de Aksaray yolu üzerinde kurulu bulunan Özel Organize Sanayi Bölgesi hızla gelişiyor. Bugüne kadar yaklaşık 30 işletmenin yer aldığı bölgede en son ise Bepa Arpa İşleme ve Depolama Tesisi hizmete girdi.

 

     Nevşehir'de Aksaray yolu üzerinde kurulu bulunan Özel Organize Sanayi Bölgesi hızla gelişiyor. Bugüne kadar yaklaşık 30 işletmenin yer aldığı bölgede en son ise Bepa Arpa İşleme ve Depolama Tesisi hizmete girdi.
    Özel Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Bepa Arpa İşleme ve Depolama Tesisi’nin açılış törenine Nevşehir Valisi M. Asım Hacımustafaoğlu, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarımsal Üretimi ve Geliştirme Genel Müdürü (TÜGEM) Ali Karaca, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Gurulkan, Tarım İl Müdür Vekili Kenan Şahin ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninde konuşan Nevşehir Valisi Mehmet Asım Hacımustafaoğlu, tesisin Nevşehir'e yakışır ve örnek olacak bir tesis olduğunu belirtti. Hükümetin son yıllarda çiftçilere büyük destek vermekte olduğunu ve bu desteğin artarak devam edeceğini vurgulayan Hacımustafaoğlu, "Nevşehir'de çiftçimizin önemli bir özelliği var. Girişken, müteşebbis ve çok iyi eğitilmiş olması. Nevşehir çiftçisi tarımda en modern teknolojiyi uygulayan çiftçi kesimlerinden biridir. Çiftçimiz 2006 yılından buyana 18 büyük projeye imzasını attı. Bunlardan 13'ü sonuçlandı, diğerleri de bu yıl sonuna kadar sonuçlanacak. Nevşehir aslında bir kültür ve turizm şehri, ama Türkiye'nin de belli başlı tarımsal konuda ağırlığı olan illerinden biridir" dedi.
     Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarımsal Üretimi ve Geliştirme Genel Müdürü Ali Karaca da, törende bir konuşma yaparak, hem hükümetin hem de devletin kırsal kalkınma yatırımlarına çok önem verdiğini ifade ederek, çiftçileri Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıt yaptırmaya davet etti. Karaca, "Devletimizin kırsal kalkınma yatırımlarına verdiği önem devam edecek. Bu nedenle çiftçilerimiz biran önce, teşvik ve desteklerden yararlanabilmek için Çiftçi Kayıt Sistemi'ne muhakkak kaydolsunlar" diye konuştu.
Nevşehir Tarım İl Müdür Vekili Kenan Şahin de, Nevşehir'de 2008 yılında 18 projeyi bakanlığa gönderdiklerini, 2006 yılından beri orta ölçekli gıda işletmelerinin bakanlık tarafından desteklenmekte olduğunu, hizmete giren Bepa Arpa İşleme ve Depolama Tesisi’nin de bu desteklemelerden biri olduğunu kaydetti.
Daha sonra tesisin açılışı Vali Hacımustafaoğlu, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarımsal Üretimi ve Geliştirme Genel Müdürü Ali Karaca, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Gurulkan, Tarım İl Müdür Vekili Kenan Şahin tarafından birlikte yapıldı. Davetliler, açılışın ardından tesisi gezerek ilgililerden bilgi aldı.

 

Nevşehir Tarım İl Müdürlüğü

Haber Link.: http://www.nevsehirtarim.gov.tr/main/kirsalkalkacilis/kirskalkacilis.htm

KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ PROGRAMINDAN YAPILAN İŞLETMELERİN AÇILIŞI YAPILDI.

İlimize bağlı Acıgöl Organize Sanayi Bölgesinde kurulu bulunan ve  Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programından yaptırılan; Necip KARATAŞ a ait  “Bepa TARIM Arpa ve Yem Hazırlama Tesisi” ile Bahtiyar DOĞAN’ a ait “Kuruyemiş İşleme ve Paketleme Tesisi” nin açılışı 23 Eylül 2008 günü  yapıldı.

Açılış törenine; Nevşehir Valisi M. Asım HACIMUSTAFAOĞLU, Bakanlığımız Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürü Ali KARACA,Nevşehir İl Tarım Müdür Vekili Kenan ŞAHİN, Antalya, Kütahya, Denizli İl Tarım Müdürleri, Nevşehir İli Kurum Kuruluş  Müdürleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Nevşehir İl Tarım Müdürlüğü Şube Müdürleri ve Teknik Personeli, Tarımla Uğraşan Kuruluş Temsilcileri, Kooperatif Yöneticileri, Birlik Yöneticileri, Ziraat Odası temsilcileri, Özel sektör temsilcileri ve İlimiz köy ve kasabalarımızda görevli Ziraat Mühendisi  Tarım danışmanları katıldı.

Açılış öncesinde birer konuşma yapan; Nevşehir Valisi M.Asım HACIMUSTAFAOĞLU, Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürü Ali KARACA, Nevşehir İl Tarım Müdür Vekili Kenan ŞAHİN ve Bepa  Tarım   sahibi  Necip KARATAŞ; Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programından yaptırılan bu tür işletmelerin büyük önem arzettiğini, üretim ve katma değer yaratarak ülke ekonomisine katkıda bulunduğunu ve istihdam sağladığını ifade ederek, işletmelerin sayılarının çoğalmasını temenni ettiklerini ve işletmelerin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler. İşletme sahibi tarafından emeği geçen kurum-kuruluş temsilcilerine plaket takdim edildi.

Daha sonra işletmelerin hizmeti açılması için kurdele kesimi yapıldı. Hizmete açılan işletmelerin sahibi tarafından ziyaretçilere  teknik ve idari  bilgi verildi.

 

50 HABER

Haber Linki: http://www.nevsehir.web.tr/50-haber/nevsehir-ozel-organize-sanayi-bolgesi-hareketleniyor-haberi/

Nevşehir Özel Organize Sanayi Bölgesi Hareketleniyor

       Nevşehir’de Aksaray yolu üzeri 5. Kilometrede kurulu bulunan Özel Organize Sanayi Bölgesi giderek hareketlenmeye başladı. Yaklaşık 30 işletmenin yer aldığı bölgede en son ise Bepa Arpa İşleme ve Depolama Tesisi hizmete girdi. Tesis törenle açıldı. Özel Organize Sanayi Bölgesindeki Bepa Arpa İşleme ve Depolama Tesisinin açılış törenine Nevşehir Valisi M. Asım Hacımustafaoğlu, Tarım ve Köyişleri Bakanlığına bağlı Tarımsal Üretimi ve Geliştirme Genel Müdürü (TÜGEM) Ali Karaca, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Gurulkan, Tarım İl Müdür Vekili Kenan Şahin ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninde konuşan Nevşehir Valisi Mehmet Asım Hacımustafaoğlu, tesisin Nevşehir’e yakışır ve örnek olacak bir tesis olduğunu belirtti.

     Hükümetin son yıllarda çiftçilere büyük destek vermekte olduğunu ve bu desteğin artarak devam edeceğini vurgulayan Hacımustafaoğlu, “Nevşehir’de çiftçimizin önemli bir özelliği var. Girişken, müteşebbis ve çok iyi eğitilmiş olması. Nevşehir çiftçisi tarımda en modern teknolojiyi uygulayan çiftçi kesimlerinden biridir. Çiftçimiz 2006 yılından buyana 18 büyük projeye imzasını attı. Bunlardan 13′ü sonuçlandı, diğerleri de bu yılsonuna kadar sonuçlanacak. Nevşehir aslında bir kültür ve turizm şehri ama Türkiye’nin de belli başlı tarımsal konuda ağırlığı olan illerinden biridir.” dedi.

    Tarım ve Köyişleri Bakanlığına bağlı Tarımsal Üretimi ve Geliştirme Genel Müdürü Ali Karaca da törende bir konuşma yaparak, hem hükümetin hem de devletin kırsal kalkınma yatırımlarına çok önem verdiğini ifade ederek, çiftçileri Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıt yaptırmaya davet etti. Karaca, “Devletimizin kırsal kalkınma yatırımlarına verdiği önem devam edecek. Bu nedenle çiftçilerimiz biran önce, teşvik ve desteklerden yararlanabilmek için Çiftçi Kayıt Sistemi’ne muhakkak kaydolsunlar.” Diye konuştu.

      Nevşehir Tarım İl Müdür Vekili Kenan Şahin de Nevşehir’de 2008 yılında 18 projeyi bakanlığa gönderdiklerini, 2006 yılından beri orta ölçekli gıda işletmelerinin bakanlık tarafından desteklenmekte olduğunu, hizmete giren Bepa Arpa İşleme ve Depolama Tesisinin de bu desteklemelerden biri olduğunu kaydetti. Daha sonra tesisin açılışı Vali Hacımustafaoğlu, Tarım ve Köyişleri Bakanlığına bağlı Tarımsal Üretimi ve Geliştirme Genel Müdürü Ali Karaca, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Gurulkan, Tarım İl Müdür Vekili Kenan Şahin tarafından birlikte yapıldı. Davetliler, açılışın ardından tesisi gezerek ilgililerden bilgi aldı.

 

 

 
 
 

...:::BEPA Tarım ve Yem Sanayii:::...

...:::BEPA Tarım ve Yem Sanayii:::...

...::: BEPA Tarım Sanayi AŞ :::...

DUYRULAR

Sizce Hayvancılık Yeterince Destekleniyor mu?
Evet(17%)
Hayır(70%)
Kısmen(10%)
Bilgim Yok(1%)176 Kisi Oyladi...
 

 


Bu site en iyi 1024 x 768 çözünürlük ile izlenebilir.
Copyright © BEPA Tarım Sanayii AŞ.

 
Webmaster:BePa

 

yönetim